środa, 10 luty 2016 22:23

Poranne zajęcia Jogi w Józefosławiu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Już po feriach zimowych do oferty Klubu włączamy poranne zajęcia jogi. Poprowadzi je Ewa Biała. Jest ona nauczycielką jogi (dyplomowanym instruktorem rekreacji ruchowej w oparciu o system ćwiczeń hatha jogi, nauczycielem jogi w wg Iyengara ze st. Intro), a poza tym aktorką i dziennikarką.

 

W zajęciach jogi może brać udział każdy, niezależnie od kondycji fizycznej, przebytych chorób i wieku (chociaż nie każda pozycja jogi dla każdego jest korzystna). W niektórych pozycjach pozostaje się na kilka oddechów, odkrywając nieznane mięśnie i możliwości ruchu. Zajęcia uczą też prawidłowego, świadomego oddechu. W jodze są również sekwencje dynamiczne, które także warto poznać, choćby po to, żeby móc kiedyś samemu o poranku obudzić się „Powitaniem słońca”.

 

To propozycja nie tylko dla zabieganych rodziców: złap oddech, rozluźnij się, uspokój umysł i nerwy, wzmocnij, rozciągnij i uelastycznij ciało. Tak działa joga: dotlenia mózg, zwiększa kreatywność i relaksuje. Zapobiega również blokadom w stawach, bólom kręgosłupa i łagodzi problemy obecne w organizmie. Joga metodą Iyengara, którą będą prowadzone zajęcia, wyróżnia się wyjątkową precyzją i przez dzisiejszą naukę jest uważana za najlepiej dostosowaną do potrzeb współczesnego człowieka Zachodu. Do sesji wplatane będą też elementy z innych systemów – delikatniejsze albo bardziej intensywne – w zależności od potrzeb uczestników.

Zapraszamy od 15 lutego w każdy poniedziałek i środę o godz. 8:30

Więcej informacji pod nr 501 140 520

 

Czytany 4800 razy Ostatnio zmieniany środa, 10 luty 2016 22:28
wszystkie prawa zastrzezone
created by SERVPARK 2014