czwartek, 14 styczeń 2016 00:35

Tarczyn - 10 rocznica

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 

Sekcja kickboxingu w Tarczynie działa już 10 lat. Czas płynie nieubłaganie i choć trudno w to uwierzyć mija już dekada jej działalności. Założona została przez Andrzeja Latkowskiego, Prezesa UKS Akrobata Tarczyn oraz Piotra Bąkowskiego, Prezesa Polskiej Federacji Kickboxingu. W tym czasie wyszkoliła ona kilku wysoko utytułowanych zawodników – Mistrzów Polski i Świata, a wielu innych sięgnęło po medale na arenie krajowej i międzynarodowej. Tym samym na stałe zapisała się w historii tarczyńskiego sportu. Według Kadry Szkoleniowej nie to jest najważniejsze, lecz fakt, że w tym czasie zagospodarowano czas setkom młodych ludzi Tarczyna i okolic. 

 


Obecnie sekcja kickboxingu w Tarczynie liczy 40 osób trenujących w dwóch grupach wiekowych- dziecięcej i młodzieżowo-dorosłej. Osoby zaangażowane w treningi ćwiczą z różnych powodów. Jedni chcą osiągać sukcesy sportowe, inni zachować sprawność i i spędzać czas w miłej, sportowej atmosferze. Wśród nich są także, chcące odzyskać formę, osoby po 30-dziestce lub 40-stce. Ubiegły rok był najlepszym w historii klubu – rozpoczyna relację ubiegłorocznych sukcesów Piotr Bąkowski, główny trener, Mistrz Świata w kickboxingu. 
W 2015 roku kickbokserzy z Tarczyna wzięli udział w ośmiu turniejach, w tym dwóch międzynarodowych, z których najbardziej atrakcyjny odbył się w Czeskiej Pradze. - Przywieźliśmy z nich cały worek medali . Podliczenie ich było dla nas wspaniałym prezentem pod choinkę – żartują trenerzy. Sportowcy wzięli także udział w dwóch obozach – zimowym w Tatrach i letnim w Karkonoszach oraz 4 zgrupowaniach Kadry Polski. W grudniu klub przy wsparciu 5 światowych federacji UFR, WKA, WKSF, ICO, WTKA podjął się organizacji największej imprezy w Polsce, Pucharu Europy w kickboxingu. Była to 9 edycja turnieju „Mazovia Cup International”. 

 


Poza działalnością sportową grupa pod opieką Piotra Bąkowskiego angażowała się w integracyjną pracę z młodzieżą z Zespołu Szkół Specjalnych w Łbiskach oraz w pracę z dziećmi i młodzieżą upośledzoną. W ubiegłym roku klub przyjął także 10 „stypendystów” – młodzieży i dzieci, której w pełni pokryto koszty sportowej edukacji. Zostali oni wytypowani przez placówki oświatowe, między innymi ZS w Tarczynie. Grupa była również współorganizatorem konferencji pod hasłem Łączy Nas Sport Nie Narkotyki, podczas której wystąpił zespół młodzieżowy Drużyna Mistrzów. 

 

Wśród kickboxerów z Tarczyna nie brak ciekawych osobowości. Wzorem do naśladowania dla młodzieży i czołowymi sportowcami klubu są Aleksandra Malczyk, Marcin Śleszyński, Maciej Oprządek, Kamil Pleban, Rafał Synak - wielokrotni medaliści imprez krajowych i międzynarodowych. W 2015 roku wyróżniający się zawodnicy klubu otrzymali nagrody z rąk Burmistrz Tarczyna. Robert Suchecki udowodnił że sport można uprawiać w każdym wieku rozpoczynając treningi w wieku… 46 lat. Dzięki zaangażowaniu szybko piął się w górę i obecnie pełni funkcję trenera grupy dorosłej, a także zawodnika, i sędziego ringowego Polskiej Federacji Kickboxingu.

 

 

Wzorem treningów rodzinnych od lat są Państwo Piotr i Agnieszka Markowscy oraz córki Marysia (9 lat) i Emilka (10 lat). Obecnie Piotr Markowski pełni funkcję trenera, natomiast jego córeczki są chlubą grupy dziecięcej. Obowiązki dojrzałej głowy rodziny i zaangażowanego zawodnika godzi ze sobą reprezentant wagi ciężkiej Paweł Wójciak. Na wyróżnienie zasługuje także „młoda krew” z tarczyńskiego gimnazjum, zwłaszcza trenujący od niedawna Kordian Sambor, Tyberiusz Pytkowski, Bartłomiej Jasiński, Dominik Junke. Kadra trenerska klubu brała również udział w cyklu spotkań w szkołach, obejmujących profilaktykę uzależnień wśród młodzieży z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. 

 

 


Sekcja kickboxingu z Tarczyna, przy wsparciu Burmistrz, Pani Barbary Galicz działa w ramach UKS Akrobata Tarczyn we współpracy z Bąkowski Fight Club i realizuje hasło kampanii Łączy Nas Sport Nie Narkotyki. W związku z nowym naborem 2016 osób początkujących, wszystkich, których postanowienia noworoczne objęły aktywność ruchową, zapraszamy na halę sportową przy ul Szarych Szeregów 8. Grafik sekcji oraz więcej informacji na jej temat znaleźć można na stronie internetowej 
www.bakowskifightclub.pl

 

 

 

Czytany 3934 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 14 styczeń 2016 01:44
wszystkie prawa zastrzezone
created by SERVPARK 2014